Skip to content Skip to footer
Loading Events

« All Events

Muzeu i Durrësit

May 10 - June 6

Ekspozita multimedia me faktet e gjetura në studimin e këtij projekti nga historiani Dorian Koci, do të zhvendoset në Durrës. Pse në Durrës? Sepse nga ky qytet pati njënumër tëkonsiderueshëm të personave të arrestuar. Në Durrës, kemi dhe historinë më të bukur të të mbijetuarve atë të Ahmet Zenelit që në fakt ka jetuar nëTropojë, por kujtimet e të cilit janë tashmë dhe pjesë e një libri: Unë kam qenë në Mauthausen, shkruar nga Shpendi Topollaj. Plot fakte dhe për të mbijetuarit nga Durrësi

Details

Start:
May 10
End:
June 6
Event Category:
Muzet

Organizer

Muzeu i Durrësit
Phone:
052 220 455
Email:
dorian.koci@mhk.gov.al
View Organizer Website

Venue

Durrës, Albania
Muzeu Arkeologjik i Durrësit
Durrës, Albania
+ Google Map
Phone:
+35552220455
View Venue Website

Leave a comment