Skip to content Skip to footer
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Durrësi Museum

April 1 - April 7

Ekspozita multimedia me faktet e gjetura në studimin e këtij projekti nga historiani Dorian Koci, u zhvendos në Durrës nga 3-11 Prill.  Pse në Durrës? Sepse nga ky qytet pati njënumër tëkonsiderueshëm të personave të arrestuar. Në Durrës, kemi dhe historinë më të bukur të të mbijetuarve atë të Ahmet Cekaj që në fakt ka jetuar në Tropojë, por kujtimet e të cilit janë tashmë dhe pjesë e një libri: Unë kam qenë në Mauthausen, shkruar nga Shpendi Topollaj. Po keshtu dhe te Stefan Kondurit, historine e te cilit na i sjell i biri i tij, Petraq Konduri. Plot fakte dhe për të mbijetuarit nga Durrësi. Lexo artikullin per ekspoziten ne Durres 

Details

Start:
April 1
End:
April 7
Event Category:
Muzet

Organizer

Dmo Albania
Email:
info@dmoalbania.al
View Organizer Website

Venue

Durrës, Albania
Muzeu Arkeologjik i Durrësit
Durrës, Albania
+ Google Map
Phone:
+35552220455
View Venue Website
AllEscort